Pellet iglasty czy liściasty – który wybrać?

Pellet iglasty czy liściasty – który wybrać?

Pellet iglasty może różnić się od liściastego pod wieloma względami. Jednym z nim jest charakterystyka spalania. Pellety iglaste mają tendencję do intensywniejszego spalania, co może być korzystne w niektórych warunkach, np. w zimniejszych regionach, gdzie wymagane jest większe ciepło. Z kolei pellety liściaste mogą być bardziej stabilne w spalaniu i wydzielać mniej charakterystycznego zapachu. Następnie oba rodzaje pelletów są ogólnie uważane za ekologiczne źródło energii, ale warto również rozważyć inne aspekty, takie jak emisje związane z produkcją i transportem. Warto zaznaczyć, że każdy z pelletów posiada swoje wartościowe właściwości i wydajność energetyczną.

Czym cechuje się pellet iglasty?

Surowcem do produkcji tych pelletu iglastego są przede wszystkim trociny, wióry i inne odpady drzewne pochodzące z gatunków iglastych, takich jak sosna, świerk, jodła czy modrzew. Pellet z drzew iglastych często charakteryzuje się dobrą wydajnością spalania oraz stabilnymi parametrami energetycznymi. Jego spalanie może być bardziej intensywne niż pelletu z drzew liściastych, co może być korzystne w niektórych warunkach.

Jaki pellet drzewny wybrać?

Pellet z drzew liściastych może być bardziej podatny na zanieczyszczenia, takie jak popiół i zanieczyszczenia związane z żywicą, które mogą wymagać częstszego czyszczenia kominka lub kotła. Pellet iglasty może być bardziej odporny na takie problemy, ale może wydzielać charakterystyczny zapach podczas spalania. Jeśli zastanawiasz się jaki pellet będzie odpowiedni dla Twojego gospodarstwa domowego – nasi doradcy służą pomocą w wyborze odpowiedniej formy opału.

Scroll to top